Bella Vida Cafe

O kávě

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KÁVY

V naší kavárně vám vyškolení baristé připravují skutečně lahodnou kávu, kterou nám dodávají ty nejlepší české i zahraniční pražírny. Naše káva je vždy čerstvá, a proto jako doplněk k ní volíme zásadně čerstvé plnotučné mléko, případně třtinový cukr.

Kromě klasických nápojů, jejichž základem je espresso (jako je cappuccino, latté, macchiato) vám nabízíme i skutečné výběrové lahůdky v podobě filtrované kávy a frenchpressu. Pro alternativní přípravy kávy používáme výhradně luxusní jednodruhové arabiky a naši baristé vám vždy rádi poradí s tím pravým výběrem pro vás.

Momentálně pro vás máme v nabídce kávy špičkové české pražírny Doubleshot a to jak perfektně harmonické sezónní směsi na espresso, tak vždy ještě několik jednodruhových káv k alternativní přípravě.

Nyní máme na mlýnku Guatemala Bella Vista – 100 %

Letní Tam Dem se skládá ze dvou mikrolotů (1:1), které jsme vybrali během lednové návštěvy zpracovatelského závodu Bella Vista.

Hunapu znamená v jazyce původních obyvatel Guatemaly „horská květina“. Je to také název pro sopku Vulcan de Agua, na jejímž úpatí se rozkládá zpracovatelský závod. Jedná se o směs odrůdy bourbon od malých producentů z vesnice San Miguel Dueñas a Ciudad Vieja (mapa). Luis Pedro Zelaya, majitel závodu Bella Vista, zde spolupracuje se skupinou asi 30 farmářů již od roku 2006. I když se jedná o směs z různých farem a denních sběrů, Luis Pedro vytvořil systém kompletní transparentnosti pohybu všech lotů během celého procesu zpracování. Hunapu má v chuti velmi hutné tělo a tóny hořké čokolády.

La Folie je oproti Hunapu název tradiční městské farmy, jejíž historie sahá až do poloviny 20. stol. Hned za branami koloniálního městečka Antigua se na 38 ha pěstují odrůdy bourbon, typica a caturra. O farmu se stará tým agronomů pod vedením Luis Pedra. La Folie je každým rokem naším jasným vítězem během slepých degustací. Tato káva má typický profil těch nejlepších káv z Antiguy – kakaohnědý cukr a šťavnaté tóny červeného ovoce.